Прагнення до свободи

Про причини, які спонукають США допомагати Україні в її протистояння проти росії, роздумує редакція сайту . . .

4 липня США відзначають свій День Незалежності. День Незалежності і США – ці понятті у світлі останніх подій набули серйозної ваги для багатьох громадян України. США – своєю політичною, фінансовою і військовою допомогою в боротьбі з російською агресією. А День Незалежності – з усвідомленням того факту, що Незалежність – це гарант твого особистого виживання, і це зовсім не перебільшення.

Святкування Дня Незалежності в його сучасному розумінні – це передусім заслуга саме США. Як і стандарти сучасного світу, які США просувають, і з якими різноманітні тоталітарні режими борються. Тепер ця боротьба відбувається в Україні. Багато українців задаються питанням: чому рф напала на Україну? Проте значно менше задається питанням: чому США допомагають нам? А причина полягає в прагненні українців до свободи.

Україна вирішила йти власним шляхом, зробивши цей вибір: тут можна поставити 1919 рік, і 1991 рік, і 2004 рік, і 2014 рік. Просто цей вибір підтримувала все більша кількість людей – а росія постійно пручалася цьому вибору, що згодом вилилося в чергову кровопролитну боротьбу. А США, у свою чергу, все більше підтримували в цій боротьбі Україну. Але для чого це США, які знаходяться, зауважте, на другому кінці земної кулі? Причин для цього декілька.

По-перше, цінності, які пропагують США, дійсно для них є важливими. При чому до такої міри, що вони готові воювати за них і допомагати іншим країнам їх відстоювати.

По-друге, США зацікавлені, щоб у світі було чим більше цивілізованих країн, з якими можна вести торгівлю і з якими в подальшому виникало менше проблем.

По-третє, і на нашу думку, це найголовніше, Господь, образно кажучи, руками США допомагає України нарешті позбутися радянсько-російського минулого.

Можна не сумніватися, що існують інші причини, але, як нам здається, цілком достатньо і цих. Зі свого боку можемо лише додати: «Боже, бережи Україну!» та «God, bless America!»[1]

Редакція сайту


[1] Боже, благослови Америку! (з англ.)