Преображення Господнє

Улюблений Богом архангел Денниця (лат. “Люцифер”) захотів бути іншим, окремим від Бога створінням. А так, як Бог є правда, то Денниця став батьком брехні, сатаною. Обманом сатана звів людину з неба. І щоб знов людину повернути на небо Бог-Слово став людиною, прийняв тіло від Пречистої Діви Марії і жив між людьми.

В юдеїв був звичай, закон: юнак до 30 років не мав права випити чарку вина розведеного з водою. І тому Ісус, щоб не порушувати цього закону, змушений був до 30 років жити простою людиною між юдеїв. В тридцять років Христос приймає хрещення на річці Йордан і починає Свою душеспасительну працю. Його наука дивна і водночас ніхто не може заперечити її. Він не тільки вчить, Він творить чудеса – воскрешає, оздоровлює, нагодовує 5 хлібами і 2 рибками 5 тисяч людей. І ідучи до Єрусалиму Спаситель каже: «Син Людський буде виданий в руки людям, і уб’ють Його, і на третій день воскресне» (Мф. 17:22,23)

Учні не розуміють Його мови. І Ісус вирішує їм показати Ким насправді Він є. Але людям Бога не можна бачити, по цій причині Ісус з усіх учнів вибрав трьох – Івана, Петра, Якова, бо тільки вони і то тільки частково могли вмістити Божу славу. Щоб не зашкодити решті учнів, Ісус цих трьох веде на високу гору.

Південне гаряче сонце стояло над головами, піт заливав очі, а Ісус з цими учнями піднімався на гору. І коли вони піднялись на вершину гори, Ісус став молитись, стали на молитву і учні, але втомлені заснули. Проснулись учні від того, що їхній Учитель розмовляв з Мойсеєм і Іллею, одяг на Ньому був білий як сніг і учні не могли дивитись на Ісуса.

Преображення Христове, Франческо Цуккареллі

Розмовляли Ілля і Мойсей з Ісусом про муки Спасителя в Єрусалимі. Почувши цю мову і перебуваючи під впливом Божої слави, наче в ейфорії, Петро став перечити: «Господи! Добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один, і один Іллі» (Мф. 17:4) – ці слова означали: «Господи! Навіщо Тобі ті грішні люди, які є під горою, вони хочуть Тебе убити, не йди до них, залишимось тут на горі – і нам тут добре буде». І щоб припинити цю нерозумну мову Сам Бог-Отець явився в хмарі і промовив: «Цей є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте» (Мф. 17:5). Почувши ці слова, учні зі страху впали на землю.

Подія Преображення вказує всім нам, що світ не тільки матеріальний, світ є духовний. І ці два світи існують паралельно. І всі ми без винятку рано чи пізніше перейдемо зі світу матеріального у світ духовний. Але з чим ми туди підемо? По цій причині житимемо так, щоб Спаситель сказав: «Я бачив і знаю, що ти падав, грішив і грішив часто, але ти старався, ти піднімався, знов падав, і знов вставав. За твою боротьбу, за твої старання хоч ти і недостойний, але увійди в Царство Моє». Амінь.

Автор: Ігумен Дмитро (Ющак)

Усе по темі: Преображення Господнє