Життєвий фундамент

Більшість з нас вважає себе віруючими людьми, тільки для багатьох предмет їх віри залишається загадкою: у що саме (чи все-таки в Кого саме?) вони вірять. Адже для багатьох людей віра – це формальна приналежність до певної релігійної конфесії, а не особистісні стосунки з Творцем. Хто ж припускає існування Творця, рідко задається питанням про Його якості, доки… «не піде дощ, і розіллються річки, і здіймуться вітри, і ринуть на будинок той, і він…» (див. Мф. 7:25), тобто, коли в житті конкретної людини не стануться якісь карколомні зміни (не обов’язково погані, чи навіть трагічні), адже успіх, багатство часто стають не меншим випробовуванням… не те, щоб віри, а звичайної порядності та людяності.

А чи встоїть «той будинок», тобто переконання людини, чи зможе встояти сама вона під натиском стихій? – Все залежить від того, на чому був зведений цей будинок, тобто на чому ґрунтувалися переконання конкретної людини в житті: якщо на камені, Слові Божому, то будівля її життя не впаде, якщо ж – ні, то «руйнування будівлі буде великим» (див. Мф. 7:27). Як бачите, питання в що саме ми віруємо не є дозвільним, принаймні, коли «дують вітри».

В інший же період часу, коли все тихо і спокійно, і сонце сяє над головою, життя людей, які зводять будівлі свого життя «на піску» чи «на камені» мало відрізняються одне від одного, але часто виникає ситуація, що будівля життя людей зовнішньо релігійних та благочестивих, не витримує не те, що буревію, а лише «віяння тихого вітру» (3Цар. 19:12), тобто Божого приходу в їхнє цілком «правильне», вибудоване за всіма канонами (втім, лише людськими), благочестиве життя. Приходу, який обнажає всю гнилісну суть людини та хисткість її життєвого фундаменту, який до того часу здавався оточенню, а часто і самій людині, міцним фундаментом.

«Тому, хто думає, що він стоїть, нехай бережеться, щоб не впасти» (1Кор. 10:12), «Бо не той достойний, хто сам себе хвалить, але кого хвалить Господь» (2Кор. 10:18), – хороші біблійні попередження для кожного з нас, бо істинним фундаментом нашого життя має бути Господь, Його слово – тільки в такому випадку будівля нашого життя може витримати усілякі буревії та житейські негаразди.

Редакція сайту


Ваш коментар: