Книга Пісні Пісень

Пісня Пісень, Доменіко Мореллі

Ця книга написана Соломоном у кращі роки його царювання, незабаром після побудови Єрусалимського храму. За формою вона являє драматичний твір, що складається з розмов між Коханим і Коханою.

При першому читанні ця книга може здатися тільки древньою художньою ліричною піснею: так її тлумачать багато вільних тлумачів, які не зв’язують себе голосом Церкви. Треба перейти до читання пророків, щоб бачити, що в Старому Завіті образ Коханого і Коханої використовується в піднесеному сенсі союзу любові між Богом і віруючими. Ця книга ввійшла до кодексу священних книг юдеїв через те, що старозавітна традиція так саме, у піднесеному символічному сенсі, розуміла її і наказувала її читати на свято Пасхи. У Новому Завіті користується тим же символом апостол Павло, тільки без застосування поетичної форми, коли, кажучи про любов чоловіка до жінки, порівнює з нею любов Христа до Церкви (Еф. 5:22-32). Той самий образ жениха і нареченої нерідко чутний у церковних співах, як символ палкої любові християнської душі до свого Спасителя. Такий порив любові душі до Христа зустрічається і в писаннях християнських подвижників.

Повчально порівняти наступний уривок Книги Пісні Пісень з подібним зображенням любові в апостола Павла.

Поклади мене, як печатку, на серце твоє, як перстень, на руку твою: бо міцна, як смерть, любов; люті, як пекло, ревнощі; стріли її – стріли вогненні; вона полум’я дуже сильне. Великі води не можуть погасити любови, і ріки не заллють її. Якби хто давав усе багатство дому свого за любов, то він був би відкинутий із презирством (Пісн. 8:6-7).

Хто відлучить нас від любови Божої: скорбота, чи утиски, чи гоніння, чи голод, чи нагота, або небезпека, чи меч? Як написано: “За Тебе умертвляють нас кожен день; вважають нас за овець‚ приречених на заколення”. Але все це переборюємо силою Того, Хто полюбив нас. Бо я певний, що ні смерть, ні життя, ні ангели, ні початки, ні сили, ні теперішнє, ні майбутнє, ні висота, ні глибина, анi інше яке створіння не зможе відлучити нас від любови Божої, що в Христі Ісусі, Господі нашому. (Рим. 8:35-39).

  1. Попередні відомості
  2. Книга Іова
  3. Книга Псалмів
  4. Книга Притч Соломонових
  5. Книга Екклезіаста
  6. Книга Пісні Пісень
  7. Книга Премудрості Соломона
  8. Книга Премудрості Ісуса, сина Сирахового
  9. Обрані Притчі