Ангел-хранитель

Про ангелів-хранителів, яких люди при народженні отримують від Бога, розповідає єпископ Олександр (Мілеант) . . . .

Православна Церква вірить, що людина при народженні отримує від Бога ангела-хранителя. Господь Ісус Христос сказав: «Стережіться, щоб ви не зневажили жодного з цих малих: бо кажу вам, що ангели їхні на небесах повсякчас бачать лице Отця Мого Небесного» (Мф. 18:10).

Блаженний Августин пише: «Ангели з великою дбайливістю і з невсипущою старанністю перебувають з нами всяку годину і на всякому місці, допомагають нам, промишляють про потреби наші, служать посередниками між нами і Богом, підносячи до Нього наші стогони і зітхання. Супроводять вони нас в усіх шляхах наших, з нами входять і виходять, уважно спостерігаючи, чи благоговійно і чесно ми поводимося серед роду лукавого, і з якою старанністю бажаємо і шукаємо Царства Божого». Подібну думку висловлює і св. Василій Великий: «З кожним з вірних є ангел, який, як вихователь і пастир, управляє його життям», і в підтвердження наводить слова псалма: «Він ангелам Своїм звелить, щоб охороняли тебе на всіх путях твоїх». «Ангел Господній охороняє тих, що бояться Його, і визволяє їх» (Пс. 90:11, Пс. 33:8). Еп. Феофан Затворник наставляє: «Потрібно пам’ятати, що в нас є ангел-хранитель і мати до нього уявне і сердечне звернення – і в звичайному перебігу нашого життя, а тим більше, коли воно чимось обурюється. Якщо немає такого звернення, то ангелові немає і способу напоумити нас. Коли хто йде до трясовини або прірви, заткнувши вуха і закривши очі, – як ти йому допоможеш?»

Таким чином, християнинові слід пам’ятати свого доброго ангела, який упродовж усього його життя піклується про нього, радіє його духовним успіхам, тужить про його падіння. Коли людина помирає, ангел бере її душу до Бога. Потрапивши в духовний світ, згідно з багатьма оповіданнями, людська душа дізнається свого ангела-хранителя.

Автор: єпископ Олександр (Мілеант)