Нести світло

Про те, що в першу чергу має відрізняти вірного, роздумує редакція сайту . . .

Відомий у певний колах військовий історик Марко Солонін кожен свій відео випуск, що присвячений висвітленню подій, які сьогодні відбуваються в Україні, розпочинає вітанням: «Добрий день добрим людям». Але це не просто вітання, не просто гарні слова, це життєва позиція людини, громадянина. Пан Солонін не розділяє людей за національністю, кольором шкіри, віросповіданням, навіть не за мовним питанням, як це намагається робити роспропаганда. Він оцінює людей за їх справами, які прямо витікають з їх поглядів на життя і оточуючий світ.

До подібного закликає нас і Біблія, лише уточнюючи, що б ми робили добро ближнім, любили їх: «Ви – світло світу. Не може сховатися місто, яке стоїть на верху гори. І не запалюють світильник, щоб поставити його під посудину, але на свічник, – і світить всім у домі. Так нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного» (Мф.5:14-16). Слідуючи цьому Христовому заклику ми станемо добрими людьми для оточуючих. Сам Марко Солонін вважає себе атеїстом, проте це зовсім не завадило йому зайняти правильну біблійну позицію, і у свою чергу допомагати ближнім – зокрема своїми відео, книжками нести правду людям про Другу світову війну, а сьогодні – про російську агресію на українську землю.

Зараз в Україні триває Великій піст. Час покаяння і посиленої молитви як про це наголошували в церковних проповідях. Непогано б було пригадати і про добрі справи тим людям, які вважають себе ніби віруючими, але призабули (а можливо і не знали), що вірний пізнається оточуючими за його реальними справами, а не за словами, зовнішньою поставою і сумлінним дотримуванням приписів стосовно молитви і посту. Це стосується фарисейства, а зовсім не Християнства, як про це неодноразово попереджав Спаситель: «По плодах їхніх пізнаєте їх. Хіба збирають виноград з терня або смокви з будяків? Так усяке добре дерево і плоди добрі родить, а погане дерево і плоди погані родить. Не може дерево добре плоди погані родити, ні дерево погане плоди добрі родити. Всяке дерево, що не дає плоду доброго, зрубують і у вогонь кидають. Тож за їхніми плодами пізнаєте їх» (Мф. 7:16-20).

Отже, важливі плоди людини, її добрі справи, а не гучні заяви, добрі наміри, її походження чи політичні погляди, які вона постійно міняє, і, тим більше, кількаразове відвідування церкви на рік, намагаючись тим самим задовольнити свої, так би мовити, «релігійні потреби». У принципі, і більш часте, навіть щоденне відвідування церкви суті не змінює – добрі справи мають бути завжди в пріоритеті, адже, як відомо з Біблії: «Як тіло без духу мертве, так і віра без діл мертва» (Якова 2:26). Виходячи з цього, «будьте ж виконавцями слова (тобто заповідей Господніх), а не тільки слухачами, які самих себе обманюють» (Якова 1:22).

З любов’ю, редакція сайту