Тимчасова пропаганда

Про тимчасовість впливу російської пропаганди та про її підступність, роздумує редакція сайту . . .

Багато українців ще до сьогодні із щемом сприймають чергові закиди російської пропаганди стосовно планів рф відносно майбутнього України, а саме яким чином вони збираються її знищити. Переконувати співвітчизників, що це лише закиди, ми в жодній мірі не збираємося, бо сумні українські реалії більш ніж переконливо доводять серйозність цих погроз, проте хочемо хоча б в якійсь мірі заспокоїти: не варто сприймати всі ці закиди за стовідсоткову істину, якби в рф дійсно була можливість цілком і повністю знищити Україну – вони б це неодмінно зробили без жодних попереджень та погроз. Зробили б, можете не сумніватися, хоча навряд чи хтось у цьому має ще якісь сумніви… Хіба що надію.

Але не маючи такої можливості рф і її оскаженіла пропаганда шляхом усіляких погроз намагається залякати українців і решту цивілізованого світу чи то в серйозності своїх намірів, чи то у своїй неадекватності, чи то ще в чомусь, про що ми ще навіть не здогадуємося. І тут слід зробити одне вкрай важливе зауваження, що багато росіян сприймають власну пропаганду чи то як інформативний наркотик, без якого вони не можуть прожити, наркотик, який підміняє для них сумну реальність: що вони живуть в убогій, всіма відкинутій країні, без жодної надії вибратися з того мороку, в якій вони загнали самі себе (ясна річ, не без допомоги тої самої роспропаганди), чи вони сприймають пропаганду просто як фоновий шум, на який мало звертають уваги.

Знову в черговий раз наголошуємо, що ми в жодній мірі не намагаємося виправдати пересічних громадян рф у всьому тому беззаконні що коять їх збройні сили сьогодні в Україні і на території інших країн (наприклад, Сирії і Лівії): вони як громадяни країни-агресора несуть повну відповідальність за все те зло, що принесла їх країна на терени інших країн. Усе, крапка, і тут не може бути усіляких просторових міркувань, на кшталт, «не все так однозначно», чи «у конфлікті винними бувають дві сторони» чи подібну нісенітницю. Але звертаючи увагу на той факт, що для багатьох росіян (але далеко не всіх) роспропаганда відкриває вигаданий світ, який немає жодного відношення до реальності, ми тим самим хочемо вказати, що вплив російської пропаганди все ж таки матиме тимчасовий характер, і з її припиненням весь той вигаданий світ рухне і росіяни виявляться сам-на-сам із суворою реальністю, про яку вони здогадувалися, бачили, знали, але ховалися в потоках брехні, на яких їх виливала державна машина.

Ясна річ, протверезіння від того кошмару, що твориться в їх головах, буде головним болем самих росіян, і нас у жодній мірі не стосуватиметься – у нас у самих більш ніж достатньо проблем, щоб зважати на плач і стогони колишнього ніби «братнього» народу (між іншим, чергова брехня російської пропаганди). Але нам не варто забувати, що в рф (чи що там від неї залишиться) з крахом нинішнього правлячого режиму політика цього державного утворення зміниться і почнеться проголошення миру і дружби з Україною. Проте це носитиме теж тимчасовий характер: «Вустами своїми прикидається ворог, а у серці своєму замишляє підступи. Якщо він говорить і ніжним голосом, не вір йому, тому що сім мерзот у серці його» (Притчі 26:24,25). У принципі, нагадування цього факту було причиною написання цього допису. Усе інше було лише ввідною частиною

З любов’ю, редакція сайту