Гарант спасіння

Про основну причину оптимізму віруючих і Божу опіку, роздумує редакція сайту . . .

Останнім часом неодноразово доводилося чути зі сторони оточуючих, що добре бути віруючими. Причиною цього ставали спокій віруючих людей і їх впевненість у доброму вирішенні трагічних подій, що відбуваються останнім часом в Україні. Для людей зовнішніх не є секретом головна причина такого спокою і оптимізму віруючих – це їх сподівання на благий Божий промисел.

«Господь пасе мене, і нічого мені не бракуватиме… Коли піду навіть у тіні смертній, не боятимуся зла, бо Ти зі мною; жезл Твій і палиця Твоя – вони потішили мене» (Пс. 22:1,4), – це один з численних біблійних віршів, що запевняє людей у Божій турботі про кожного, хто звернеться до Господа за допомогою. «Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам; бо кожен, хто просить, одержує, і хто шукає, знаходить, і тому, хто стукає, відчиняють» (Мф. 7:7,8), – ці Христові запевнення не можуть не надихати, коли оточуючий світ, усе, що здавалося ґрунтовним і цілісним летить шкереберть і залишається лише надія на чудо. Чудо, яке може явити лише один Господь. А Господь зі Свого боку запевняє кожного з нас: «Чи забуде жінка грудне дитя своє, щоб не пожаліти сина утроби своєї? але якби і вона забула, то Я не забуду тебе» (Іс. 49:15).

Звичайно, завжди знайдеться чимало пихатих скептиків, що насміхатимуться з цих біблійних запевнень, проте чомусь ця пихатість невідомо кудись зникає, коли сам «самодостатній» скептик опиняється перед загрозою неминучої смерті. Як мовиться, на літаку, який звалився в круте піке і нестримно падає, атеїстів немає… Але годі з цими атеїстами, не варто забувати, що це їх свідомий вибір, і розплачуватися за цей вибір доведеться саме їм, як про це сказано в Біблії: «Отже, кожен з нас дасть за себе відповідь Богові» (Рим. 14:12). Тому самому Богові, буття, існування Якого вони протягом свого життя заперечували. Одним словом, дивина і годі…

Але сподівання на Бога, покладання на Його благий промисел не відводить від вірних всіх бід і негараздів, на які так багатий оточуючий світ. Світ, який за біблійним словом, «лежить у злі» (1Ін. 5:19). Проте попри всі негаразди і нещастя, які можуть спіткати вірного, Бог ніколи не покине його і дасть достатньо сил, щоб їх подолати (див. 1Кор. 10:13). Але чому благий Господь взагалі допускає в цьому світі страждання і смерть? Над цим питанням завжди билося людство і жодна відповідь не могла в повній мірі задовольнити скрушені серця людей. Хіба що одна відповідь, яка міститься в Біблії, у Книзі Одкровення Іоанна Богослова: «І витре Бог усяку сльозу з очей їхніх, і смерти не буде вже, ні плачу, ні крику, ні недуги вже не буде, бо колишнє минуло» (21:4).

Але це буде згодом, у кращому світі, про який нам відомо, що «не бачило око‚ i вухо не чуло, i на серце людини не приходило те, що Бог приготував тим, хто любить Його» (1Кор. 2:9). А тепер нам лише залишається покладатися на Бога і Його благий промисел. Погодьтеся, це куди краще ніж покладатися на тимчасові матеріальні речі, на свої обмежені сили і «на князів, на синів людських», в яких «нема спасіння» (Пс. 145:3). Лише один Господь Бог є справжнім гарантом, твердинею нашого спасіння і блаженна людина, «що уповає на Нього» (Пс. 33:9).

Редакція сайту


Ваш коментар: