Неочікувана воля Божа

“Певно, Закхей мало цікавився волею Божою, проте в Бога на Закхея були Свої плани…”, – вважає редакція сайту . . .

«Отже, благаю вас, браття: милосердям Божим, представте ваші тіла в жертву живу, святу, благоугодну Богові, для розумного служіння вашого, і не уподібнюйтеся світові цьому, а змінюйтесь оновленням вашого розуму, щоб ви пізнавали, що є воля Божа, блага, угодна і довершена» (Рим. 12:1,2), – закликає нас зі сторінок Святого Письма апостол Павло. Але в чому саме полягає воля Божа, до того ж «блага, угодна і довершена»? – час від часу цікавляться, сподіваємось на це, деякі люди.

Біблія не залишає нас у незнанні стосовно цього важливого питання: «Воля Божа є святість ваша, щоб ви стримувалися від блуду; щоб кожний із вас міг утримувати свій сосуд у святості й честі, а не в пристрасті похітливій, як язичники, що не знають Бога; щоб ви ні в чому не поводились із братом своїм протизаконно і користолюбно…» (1Сол. 4:3-6). Але цю біблійну пораду, як і низку біблійних порад подібного змісту, не можна застосувати в будь-якому випадку буденного життя, принаймні такої думки тримається багато людей, тим самим намагаючись знайти виправдання своїй неналежній поведінці.

І у зв’язку з цим у багатьох людей з’являється нарікання до Бога стосовно Його «мовчання» відносно ж Його волі: багато хто волів би, щоб Бог конкретніше казав, що саме Він хоче особисто від кожного з нас. Втім, коли люди нарешті Божу волю дізнаються, часто-густо в них значно меншає ентузіазму стосовно її виконання, через це Господь не так часто, як того хотілося б деколи людям, прямо виявляє Свою благу, угодну, довершену волю, обмежуючись тим, що написане в Біблії.

Але загалом знати конкретно волю Божу воліє не так вже багато людей, більшість навпаки намагається триматися від Бога якнайдалі, проте все ж таки знаходяться люди кому вона є цікавою, а декому воля Господня стає життєво необхідною. Часто, навіть всупереч планам і очікуванням цих людей. Як таке взагалі може бути? Просто деколи Господь ставить певну людину в такі обставини, через що вона починає відчувати таку потребу. Як це свого часу сталося з єрихонським митарем  на ім’я Закхей.

Навряд чи Закхей цікавився волею Божою. Якби це було так, він би не співпрацював з окупаційною владою. І навіть, якщо б під тиском обставин йому б все одно довелося це робити, він не займав таку високу посаду в податковій адміністрації. Якщо Закхей і цікавився Божою волею, то ця цікавість давно минула, і він віддався, як багато хто, улюбленому зайняттю – зароблянню грошей. Навіть за кошт співвітчизників. Проте Господь цікавився Закхеєм, через що створив умови, щоб той належної миті опинився на дереві…

Навряд чи Закхей планував такий екстраординарний вчинок, більш за все робилося це раптово, експромтом, без заздалегідь продуманого плану. І навряд чи Закхею сказав це зробити внутрішній голос сумління, яке без сумніву давало про себе час від часу знати (це стосовно прямих Божих вказівок, що варто робити, а що робити не слід – навряд чи почувши такий наказ хтось з нас подерся би на дерево). Але сталося те, що сталося: відбулася зустріч Бога і Закхея: спочатку на вулиці, а далі – у домівці вже колишнього начальника над митарями. Хоча в той момент Закхей навряд чи про це задумувався…

Але тепер самий час задуматися стосовно своєї власної особи: чи змогли би ви особисто вчинити як Закхей? Не повторити його вчинок із лазінням по деревах, а кардинально змінити своє життя, адже саме в цьому і полягає воля Божа. Якщо ви готові це зробити, то не сумнівайтеся, у належний час Бог обов’язково дасть про Себе знати. А якщо Він доки мовчить, можливо, ви ще не готові на такі зміни, втім, у Бога стосовно вас можуть бути інші плани. Як були плани стосовно Закхея, колишнього начальника єрихонських митарів.

Редакція сайту

Усе по темі: 32 неділя після П’ятидесятниці