Христос у нашому житті

«І ось Я з вами по всі дні, до кінця віку. Амінь» (Мф. 28:20), – така була обіцянка Ісуса Христа Своїм учням. А відповідно і всім нам, хто вважає себе християнином – послідовником Христовим. Якщо ж ви сумніваєтесь у цьому – то ви явно не Його послідовник, бо Бог завжди дотримується Своїх обіцянок, «бо не буває безсилим у Бога ніяке слово» (Лк. 1:37).

Де ж тоді перебуває Христос? У Церкві заснованій Ним: «Де двоє чи троє зібрані в ім’я Моє, там Я серед них» (Мф. 18:20). Як же Він проявляє Себе? У відповіді на наші молитви: «І ось яке дерзновення ми маємо до Нього [тобто Христа], що, коли просимо чого згідно волі Його, Він слухає нас. А коли ми знаємо, що Він слухає нас у всьому, чого б ми не просили, – знаємо й те, що, чого просимо, одержуємо від Нього» (1Ін. 5:14,15).

Якщо так, тоді чому ж Він так рідко відповідає на наші молитви? Через те, що рідко звертаємося до Нього; шукаємо того, що потрібно нам, а не того, що угодне Йому, чи банально через невір’я наше: «Майте віру Божу, бо істинно кажу вам, якщо хто скаже горі цій: посунься і кинься в море, і не сумніватиметься в серці своїм, а повірить, що станеться за його словом, – буде йому, що тільки скаже» (Мк. 11: 23). Адже віра – це не просте припущення, що Бог, чи Хтось «там» (на небесах, у космосі, в інших світах) є, але реальне життя в Богу, коли ти намагаєшся жити за Його святими заповідями, коли ти відчуваєш себе частиною Його Церкви, коли молитва стає для тебе не тягарем, а найнеобхіднішою річчю, коли Його слова: «Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас; візьміть ярмо Моє на себе і навчіться від Мене, бо Я лагідний і смиренний серцем, і знайдете спокій душам вашим; бо ярмо Моє – благо, і тягар Мій легкий» (Мф. 11:28-30) – не просто витіювата фраза, а реальний життєвий досвід. Саме за цих обставин ми реально відчуємо Христа у своєму житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>