Безглузді виправдання

Про безглуздість виправдань росіян, які намагаються уникнути відповідальності за агресію рф проти України, роздумує редакція сайту . . .

«Мантра – санскритське слово, яке має на меті розслабити та викликати стан медитації в того, хто співає чи слухає», – проте в нас під цим словом мають на увазі якусь нісенітницю, якою люди намагаються виправдати себе чи власне оточення (причому ніби постійне повторення цієї нісенітниці на думку цих людей «має спрацювати»). Ясна річ, що це не допомагає, як і від постійного промовляння слова «халва» у роті солодше не стане.  Але попри цей доволі очевидний факт, багато росіян намагаючись виправдати власну бездіяльність (безпорадність) у світлі останніх сумних українських подій, повторюють як мантру фрази, на кшталт, «ми цього не хотіли», «нас ніхто не питав» і подібну маячню. Чому маячню? Спробуємо пояснити.

Передусім, у світі ще ніхто не скасовував колективної відповідальності громадян країни за будь-які її дії, тому подібні виправдання з вуст росіян є безглуздими: що б вони там не думали і не казали, все одно вони несуть колективну відповідальність за всі злочинні дії їх країни (збройних сил) з усіма відповідними наслідками. Так що подібні виправдання тут є зайвими. Крім того, агресивні дії рф проти України тривають вже дев’ятий (!) рік, і щось не було чутно масових виправдань протягом всього періоду цього часу, лише окремі небайдужі росіяни висловили свою незгоду і протест про дій власної влади. А тут таке прозріння! Що, попередні роки рф вбила «мало» жителів України, щоб на це варто було звернути увагу? Чи тоді, нешановні росіяни, ви були «поза політикою», а тепер, нарешті, увійшли в курс справи? Навіщо взагалі це фарисейство? Цим, хіба що, ви приспите власне сумління, але не задурите людям голову. Світ вже добре побачив що ваша країна являє собою насправді.

Але, припустимо, є на рф незначна кількість людей, які несподівано «прозріли», «прокинулися», і вжахнулися від усього того, що коїть їхня власна країна на українській території. І тепер вони починають повторювати як мантру фрази, на кшталт, «ми цього не хотіли», «нас ніхто не питав». Ну і що далі? Українців теж ніхто з рф «не питав», і вони вже точно не хотіли, щоб їх власні домівки перетворювали на руїни. Що з того? Ці слова, помисли, хіба щось змінять? Вони не змінять абсолютно нічого. Тоді який сенс їх казати? – Немає жодного сенсу. Взагалі, повторювати ці виправдання повна безглуздість, маячня.

Але завершити цей допис хотілося дещо іншим. Рф для світу стала символом, реальним втіленням зла, що насправді не є далеким від істини. У країнах колективного Заходу зрозуміли, що рф несе загрозу не тільки Україні, але і цивілізованому світу, тобто їх власним країнам. Зважаючи на це, вони будуть всемірно Україні допомагати і докладати необхідних зусиль, щоб зупинити рф в її агресії та намагатися, щоб ця держава зникла з політичної мапи світу. Враховуючи силу і міць країн Заходу (і це не сарказм), можна не сумніватися, це їм неодмінно вдасться. І що тоді на це скажуть росіяни? «Що вони не хотіли» чи їх «ніхто не питав»? А байдуже, що вони тоді скажуть.

З любов’ю, редакція сайту