Божа система координат

Про те, до чого може призвести ідолопоклонство на прикладі морального занепаду рф, роздумує редакція сайту . . .

Багато українців ще не можуть повірити (чи намагаються в це не вірити), що настільки багато росіян відкрито підтримують злочинні дії їхньої правлячої верхівки. Люди не можуть ще усвідомити, до якої ницості може опуститися така маса людей. Що сказати? На жаль, але нам не під силу збагнути усієї глибини морального падіння переважної більшості громадян рф. Загалом, притомній людині не під силу це зробити, так що зважаючи на це навіть не будемо намагатися відшукати ту глибину морального падіння рф, на яку вона може опуститися. Не варто шукати дно в бездонній прірві – саме життя переконує навіть найбільших скептиків у цьому… Але це не заважає нам спробувати віднайти причини цього занепаду. Так би мовити, для профілактики.

А причина, насправді, лежить на поверхні, і допоможе нам її виявити Книга книг – Біблія. «Не роби собі кумира і ніякого зображення того, що на небі вгорі, і що на землі внизу, і що у воді нижче землі; не поклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог ревнитель, що карає дітей за провину батьків до третього і четвертого роду тих, які ненавидять Мене» (Книга Вихід 20:4,5), – саме так звучить Друга заповідь Закону Божого даному ізраїльтянам (а в їх особі – усьому людству) на горі Синай. І саме грубе порушення цієї Божої заповіді росіянами призвело їх до цього морального занепаду, коли вони почали на чорне казати біле, на біле – чорне, мир став для них війною, а війни – цілком звичним явищем.

Але до чого тут поклоніння Богові і моральний занепад? – Уся річ у тім, що Божі заповіді ґрунтуються на авторитеті Божому: що є добрим і що є злим для самої людини, це мірило добра і зла вона приймає для себе довіряючи Богові. Або не приймає, починаючи жити на власний розсуд, як це робилося в СРСР і продовжується у фактично християнській росії. Але християнській лише на словах, бо справами рф доводить зовсім протилежне: не можна стверджувати, що віриш у Бога, але разом з тим відкидаєш Його святі Заповіді, бо таким чином заперечуєш, що віриш у Нього, за аналогією: «Хто каже: “Я люблю Бога”, а брата свого ненавидить, той говорить неправду: бо той, хто не любить брата свого, якого бачить, як може любити Бога, Якого не бачить?» (1Ін. 4:20). А якщо відкидаєш Бога, Його авторитет, тоді для тебе постають інші боги, ідоли. У випадку багатьох росіян таким ідолом став їх президент путін.

А якщо людина поклоняється путіну (хоча після всього, що ця мерзота накоїла у всьому світі, цього ідолопоклонника і людиною не назвеш), тоді цей упир стає для неї моральним авторитетом, мірилом, яке вказує, що є добрим і поганим для такої людини. І тоді з’являється на світ вже доволі знайома картина: коли на чорне кажуть біле, на біле – чорне, мир стає війною, а війна – цілком звичним явищем…

От такий шлях пройшло багато, якщо не більшість росіян, і доводити їм щось, що суперечить їхній системі цінностей, загалом марна справа. Лише слід для себе пам’ятати до чого призводить таке поклоніння ідолам: «Я Господь, Бог твій, Бог ревнитель, що карає дітей за провину батьків до третього і четвертого роду тих, які ненавидять Мене». І не тільки пам’ятати, але намагатися жити в Божій системі координат, щоб не плутати чорне з білим, і мир з війною.

З любов’ю, редакція сайту