Взяти відповідальність

Про безглуздість намагань уникнути відповідальності, роздумує редакція сайту . . .

«Біс поплутав», – часом виправдовуються люди, які не в змозі раціонально пояснити скоєні ними якісь непотрібні речі. Що цікаво, певний глузд у цьому твердженні є, адже не варто забувати, що у світі існують злі сили, які будь-якої миті готові звести людину зі шляху праведного, щоб спрямувати її на путь погибелі. Якщо ви ще не здогадалися, ця зла сила – біси, занепалі ангели, які свого часу під проводом бунтівного ангела Люцифера відпали від Бога та обрали шлях зла, шлях спротиву благому Божому задуму.

Багато хто вважає це лише байкою, стародавньою вигадкою, проте люди, які на власному гіркому досвіді переконалися в реальному існуванні бісівських сил та їх згубного, руйнівного впливу, стосовно цього притримуються зовсім іншої думки: духовні сили часто бувають реальнішими за видимий світ… Але не варто переоцінювати сил бісівського світу, не варто їх звинувачувати у всіх своїх бідах і негараздах, адже вони лише можуть підбурювати, підбивати людину на скоєння якоїсь гидоти, проте від самої людини залежатимете, буде вона це коїти чи ні. Пригадаймо, що сказав Господь Каїнові, коли той задумав скоїти вбивство власного брата Авеля: «Чому ти засмутився? і від чого поникло обличчя твоє? якщо ти робиш добре, то чи не піднімаєш обличчя? а якщо не робиш доброго, то біля дверей гріх лежить; він тягне тебе до себе, але ти пануй над ним» (Книга Буття 4:6,7).

«Пануй над своїми гріховними думками, не йди за ними», – каже кожному з нас Господь і дає достатньо сил, щоб подолати будь-яку бісівську спокусу: «Вірний Бог, Який не попустить вам, щоб ви були спокушені більше, ніж можете, але разом із спокусою дасть і полегшення, щоб ви могли перенести» (1Кор. 10:13). Так що не варто звинувачувати в усьому бісів, хоча вони цілком реальні, проте ще більш реальний Господь, Який завжди готовий прийти на допомогу тим, хто просить Його про це.

Здається, з цим розібралися, проте є чимало людей, які не вірячи не в Бога, не в темні потойбічні сили, попри це знаходять винуватих у власних промахах і невдачах. Часом це буває чорна кішка, погана спадковість, «не таке» оточення, просто невдалий збіг обставин, одним словом, увесь світ, окрім власне їх. Не оминула така втеча від відповідальності (а саме перекладання власних провин на інших є спробою уникнення відповідальності) і випадків, коли окремі люди намагаються виправдати негаразди, провали чи відверті злочини власної країни. Найчастіше в цьому винні підступні країни-сусіди, «всесвітній таємний уряд», «сіоністська змова» чи подібна маячня. Що цікаво, коли країна здобуває звитяжну перемогу, досягає успіхів в економіці, науці, спорті чи просто на міжнародній арені, ці підступні таємні темні сили кудись «зникають», проте знову з’являються, коли на обрії виникає черговий державний провал. Дивина і годі…

Асоціації з рф тут не випадкові, бо ця територія вже дуже славиться приписуванням собі перемог (навіть вигаданих), а при настанні чергової кризи, яка часто-густо була викликана саме попередньою перемогою (навіть вигаданою), починає шукати винних у цьому будь-кого, окрім, самої себе. Про те, щоб хоч раз взяти на себе відповідальність, ясна річ, мова тут не йде.

Але годі з тою рф, певно, вона нічому так і не навчиться, проте це, сподіваємось, не стосується особисто нас, і ми не шукатимемо в особистих провалах передусім чиєсь злої волі, навіть тих самих бісівських сил (попри їх реальність), а будемо вчитися покладати відповідальність за це особисто на себе

З любов’ю, редакція сайту