Небезпечна непомильність

Про непомильність власного погляду на світ, яку прищепила росіянам російська пропаганда та її наслідки, роздумує редакція сайту . . .

Багато небайдужих людей намагаються збагнути причини моральної деградації переважної більшості росіян. І не тільки моральної, але і розумової, хоча це, певно, вже цікавить більш вузьких спеціалістів. Причин подібної деградації (передусім моральної і, як її наслідок, розумової) може бути багато, проте зі свого боку хочемо звернути вашу увагу на один факт: роспропаганда, а саме її слід вважати основною причиною цієї деградації, прищепила росіянам відчуття непомильності, що вони апріорі не можуть помилятися, що не існує, окрім їхньої, точки зору. Ясна річ, погляди можуть бути різними, проте саме їх точка зору є єдино правильною. І це не має підлягати жодним сумнівам…

І як результат: росіяни живуть в іншій реальності, де чорне – це біле, біле – чорне, мир – це війна, а війна – цілком звичне явище, нормальний стан речей. І коли така маса людей перебуває в такому навіюванні, їх навряд чи вдасться в чомусь переконати. Навіть того більше, самі спроби довести помилковість їхнього погляду на світ і все, що відбувається в ньому, лише переконуватимуть росіян у тому, що увесь світ об’єднався навколо їх «прекрасної» рф і тому їм життєво необхідно триматися своєї думки далі. Триматися навіть у тому випадку, коли сама підсвідомість почне недвозначно попереджати, що в їхній начебто правильній картині світу геть все не так як вони звикли вважати.

Але більшість росіян все одно триматиметься свого погляду на світ далі, бо в іншому випадку їм доведеться визнати, що вони помилялися, що їхня «прекрасна» рф зовсім не така, як переконувала пропаганда, що війна – це війна, а миру в них не було останні кільканадцять років. І загалом, поглянувши, як живе більшість жителів рф, складається враження, що саме на їх території відбувалися (і тривають далі) затяжні бойові дії. Погодьтеся, визнати це згодяться не так багато людей, куди легше продовжувати вірити, що їх оточують злобні нацисти, які тільки і мріють, щоб знищити їхню рф… Хоча нищити власну країну в них виходить краще за будь-яких, навіть найбільш лютих, окупантів.

Але виходити росіянам з дії пропагандистських чар все одно доведеться, все одно доведеться входити хай у сувору, але все ж таки реальність. Можна не сумніватися, що пробудження буде вкрай тяжким, але здається, що світові буде байдуже до того, як почуватимуть себе після цього «пробудження» росіяни. Так само, як їм було байдуже до страждань, яких зазнавали українці, сирійці і інші народи, яким не пощастило зіткнутися з наслідками перекрученого сприйняття світу рф та її дурнуватого населення.

З любов’ю, редакція сайту