Божа пересторога

Про небезпечність ігнорування Божих попереджень, зокрема в моральних питаннях, роздумує редакція сайту . . .

«Горе тим, які зло називають добром, і добро – злом, пітьму вважають світлом, і світло – пітьмою, гірке вважають солодким, і солодке – гірким! Горе тим, які мудрі у своїх очах і розумні перед самими собою!» (Книга пророка Ісаї 5:20,21), – але ж багато хто не згоден з цим біблійним попередженням. Багато хто вважає, що заради власної вигоди можна називати речі протилежними іменами, або, як варіант, просто на це не звертати уваги. Бути, як мовити, «поза політикою» і заразом звинувачувати в усіх бідах політиків та «американців» (чи євреїв або ж сіоністів, як полюбляли казати в радянські часи).

І недаремно ми пригадали радянські часи, бо саме з них, принаймні для наших реалій, йде своїм корінням ухиляння від відповідальності, коли люди не те, що не знають, вони навіть гадки не мають про те, що є відповідальними за дії власної влади. Особливо це добре проглядається в поведінці громадян рф, коли вони дійсно дивуються тому факту, що всі звинувачують їх у злочинах, які коять збройні сили їхньої держави. «А нас за що?» – це зовсім не марне намагання уникнути відповідальності, це реальний подив. Певно, це єдине, у чому можна вірити росіянам, окрім, звісно, закликів до знищення усіх і кожного.

Але їх нерозуміння, їх щирий подив у жодній мірі не скасовує їх відповідальності. Навіть у тому випадку, коли вони свого часу, у більшості своїй, обміняли матеріальний добробут на свободу, на можливість самим вибирати шлях розвитку власної країни. Росіяни обміняли розвиток на так звану «стабільність», і в цьому, звісно в певній мірі, вони досягли бажаного: тепер їх країна, а заразом з нею вони самі, стабільно деградуватимуть. До якої міри дійде ця деградація: моральна, матеріальна, розумова – важко передбачити, проте можна з певністю заявити, де саме вона закінчуватиметься. Цікаво де? У сім’ї кожного, хто свого часу вирішив, що чорне можна вважати білим, на біле казати чорне, мир називати війною, а війну вважати цілком звичним явищем.

Недаремно Господь через Свого пророка за багато століть попереджав людство про небезпечність підміни понять, того, що сам Бог визначив добрим і поганим. В іншому випадку люди перетворюватимуть своє життя на пекло: як власне, так і життя інших людей… Що ж, росіяни чи безпосередньо, чи опосередковано перетворили життя багатьох українців на справжнісіньке пекло, тепер же їм залишається перетворити на пекло власне життя. І якщо комусь здається, що життя в багатьох регіонах рф – це і є пекло, то сильно помиляється – у росіян все ще попереду.

Але нам, українцям, до цього буде вже мало діла, нам своє робити і в жодному разі не забувати Божого попередження: «Горе тим, які зло називають добром, і добро – злом, пітьму вважають світлом, і світло – пітьмою, гірке вважають солодким, і солодке – гірким! Горе тим, які мудрі у своїх очах і розумні перед самими собою!». Адже ця Божа пересторога стосується не тільки росіян, але абсолютно кожного.

З любов’ю, редакція сайту