Стосовно свідомих росіян

Про дві причини, через які нам варто пам’ятати про росіян, які не підпали про вплив роспропаганди, роздумує редакція сайту . . .

Для багатьох росіян той рівень агресії, який проявляє їхнє військо стосовно мирного населення України, виявився доволі неочікуваним. Загалом, сама агресія рф проти України стала справжнім шоком. Звісно, таких людей на самій рф досить небагато, проте все одно про них варто згадати. Хоча б з двох причин. По-перше, що попри всі багаторічні потуги російської пропаганди на території рф залишилась незначна кількість адекватних у моральному і в розумовому плані людей. А по-друге, нам, громадянам України, з одного боку треба не забувати про цих людей, а з другого – не плекати марних ілюзій, що ті люди зможуть щось змінити в їх країні в найближчому майбутньому (певно, у віддаленому теж).

Почнемо з першого пункту. Для чого взагалі треба пам’ятати, що на рф залишились якісь свідомі люди, окрім тих випадків, якщо ви особисто не є носієм помилкових ідей, «що росіяни не винні, то їх путін надурив» чи якоїсь подібної за сенсом маячні. Свідомі росіяни нам потрібні для доведення якраз того факту, що переважна більшість росіян винні в усіх злочинах, що встиг накоїти їх правлячий режим за всі роки. Ця маса народу цілком схвалювала ці злочини, розуміла, що коїть їх країна, це був їх свідомий вибір, і їм вже не вийде потім вдавати, що «нас обдурили», що «ми нічого не знали», як раз через те, що на рф знайшлося чимало людей, які цих злочинів не схвалювали і доносили дурнуватому оточенню іншу точку зору, де чорне називалося чорним, а біле – білим, а зовсім не навпаки, як до цього вже звикли росіяни.

Тепер стосовно другого пункту. Для чого нам треба пам’ятати про цих людей? Передусім для того, щоб якось налагоджувати зв’язки з постпутінською росією. Так, нам і це доведеться колись робити, проте налагоджувати лише зв’язки, бо про зцілення росії в найближчій перспективі не варто говорити. Адже така шалена підтримка путіна в самій рф пояснюється тим фактом, що переважна більшість росіян разом з путіним розділяють подібну систему цінностей і через те говорять між собою зрозумілою для них мовою. Це те, що не хочуть визнавати багато людей у світі, зокрема в самій Україні, марно сподіваючись, що після уходу путіна в самій рф усе кардинально зміниться. Щось, хай сподіваються, навіть ті самі росіяни, які попри весь шалений тиск російської пропаганди залишилися адекватними в моральному і в розумовому плані людьми.

Але що буде далі з тими людьми, які повірили російській пропаганді, прийняли для себе її картину світу? На це питання найкращу відповідь подає Біблія: «Не обманюйтесь: Бог зневаженим не буває. Що посіє людина, те й пожне» (Гал. 6:7), – і враховуючи, що «сіяла» весь час роспропаганда, стає, чесно кажучи, страшно, що саме доведеться «пожинати» людям, які замість критичного мислення вирішили довіритися брехні кремлівського режиму.

З любов’ю, редакція сайту