Безглузді запитання

Про участь білорусі у війні проти України і про безглуздість виправдань цієї агресії, роздумує редакція сайту . . .

Багато людей ще до сьогодні (тобто 2 квітня 2022 року) задаються питанням: «Чому Білорусь ще не вступила у війну з Україною?». Цікаве запитання, на яке багато експертів та пересічних обивателів шукають відповідь. От лише це питання потребує певного уточнення. Передусім у тому, що Білорусь веде проти України непроголошену війну із самого початку неприхованого російського вторгнення, тобто з 24 лютого 2022 року. І якщо формально збройні сили білорусі ще не беруть участі в цій агресії, проте її територію рф у повній мірі використовує як плацдарм для запуску тих же самих крилатих і балістичних ракет, що нищать українські міста та села, вбивають її цивільних і військових. І що, це хіба не участь у війні? Чи треба посилити ракетні обстріли, щоб це нарешті визнали повноцінною участю у війні проти України?

Звучить, ясна річ, безглуздо, проте ще більшою безглуздістю звучить запитання, яким до нині задається багато хто: «Чому Білорусь ще не вступила у війну з Україною?». Зрозуміло, що ці люди мають на увазі про наземне вторгнення сухопутних військ білорусі на територію України, проте і питання треба ставити відповідно, бо інакше якось непомітно може кудись «зникнути» вже реальна участь білорусі на боці рф проти України. Подібна заява звучить теж безглуздо, як не менш безглуздо звучать заяви деяких західних політиків, що в агресії рф винний путін, а не російський народ.

Якщо не російський народ, тоді хто саме вторгається в Україну? Що, гуманоїди з планети Альфа-Центавра? Чи все ж таки агресію здійснюють самі громадяни рф? Просто деякі з цих громадян цього намагаються не помічати, або ж просто заявляють, що вони особисто дружать з українцями і нічого не мають проти України. Раді це чути, але чомусь від цих заяв ракетних обстрілів менше не стає… А деякі росіяни і далі можуть ховати «голову в пісок», як і більшість білорусів, які начебто проти війни, проти їх країна в цей час задіяна майже по повній у війні проти України.

Безглузді запитання, безглузді виправдання, а давайте зараз «зламаємо», перервемо цю безглуздість і поставимо цілком раціональне запитання: «Чому Білорусь напала на Україну?». У даний час це запитання теж звучить дещо безглуздо, а все через те, що на нього даватимуть безглузді відповіді, на кшталт, що в усьому винен диктатор Лукашенко, а не простий білоруський народ, який «нічого поганого не хотів». Раді чути, що простий білоруський народ «нічого поганого не хотів», але від цих заяв чомусь ракетних обстрілів не меншає…

Але білорусам рано чи пізно доведеться давати українцям відповідь на запитання: «Чому Білорусь напала на Україну?». Білорусам доведеться брати відповідальність на себе, брати відповідальність за те, що коїть їх власна країна. І росіянам це робити доведеться теж. Не можна ховатися за фразами на кшталт, «ми за все добре і проти всього поганого». На жаль, виявляється, що в диктаторів зовсім інше сприйняття доброго і поганого, і від цього доводиться страждати іншим людям, зокрема громадянам України, які теж «нічого поганого не хотіли». Але хто ж їх питав. Як згодом не питатимуть і росіян, і білорусів, чи хочуть вони жити в країнах-ізгоях із вщент зруйнованими економіками.

А чого їх питати, якщо вони «поза політикою». І взагалі, для них вже починає діяти наступне правило: не хочете брати відповідальність за справи у власній (а зовсім не в чужій!) державі – тоді терпіть. І байдуже, що ці два народи з цього приводу думатимуть, байдуже, якими безглуздими виправданнями прикриватимуть свою безвідповідальність, боягузтво і бездіяльність, коли долю їх країн вирішуватимуть інші держави та народи.

З любов’ю, редакція сайту