Неділя сліпонародженого (Ін. 9:1-38)

«Хто згрішив, що сліпим він народився?»

Христос відповів, що ніхто не згрішив, але щоб сила Божа виявилася на ньому. Так часто є в цьому стражденному світі, здорові, багаті, горді, мудрі є самовистарчаючі. Курорти, ресторани, земні насолоди – це їхнє життя. Їм важко Бога поставити на престолі того серця, у центрі життя. Він є, але так, злегка. У кутику серця, як ото ще десь є звичай іконочку в кутику кімнати ставити. Але мусить бути заслонка, яку відкрили, помолилися, а потім шторку засунули, щоб Бог не бачив нас, а ми Його.

Бідніші люди, а особливо страждаючі, швидше Бога приймають. То хіба Бог мав би всіх каліками поробити, щоб їх привести до Себе? Були і багаті, і мудрі великими Божими приятелями. Все навколо оповите таємницею. Не кожен страждаючий і бідний горнеться до Бога. І між ними є чимало ворогів. А скільки тих сліпих серед нас, хоч кажуть, що зір у них на всі 100 відсотків?

Сліпота тілесна часто допомагає бачити голодного, терплячого.

* * *

Бабця Агафія, спочатку мала на обличчі маленьку пляму. Потім ця пляма ставала живою відкритою раною. Рак обличчя. З місяцями, роками зникло обличчя, замість носа виглядала кісточка. Пізніше рак перейшов на очі. Потім усе лице перетворилося на суцільну живу рану, яка гноїлася, кровоточила і дуже-дуже боліла. На щастя, чотири сини мешкали недалеко один від одного. Агафія по черзі жила в кожного, щоб не обтяжувати дітей, внуків. Ніколи не чути було нарікання. Радше дякувала Богові, а від людей приховувала свій біль. Та дуже важкі були довгі зимові ночі – можна було чути її стогін, хоч намагалася сховатися якнайдалі від рідних, щоб їм не перешкоджати. І, можливо, оцим своїм терпінням та добротою більше, ніж словами, виховала всю свою велику родину.