Звіт за все зроблене

Страшний суд, Занобі Строцці

Про цінні біблійні уроки, які можна знайти в смерті Президента Ірану, роздумує редакція сайту . . .

У неділю, 19 травня 2024 року Президент Ірану Ібрагім Раїсі загинув у катастрофі вертольота. Смерть цього державного діяча залишила небайдужими багатьох людей… і в більшості з них вона викликала щиру радість. Як у самому Ірані, так і за його межами. Власне саме така реакція багатьох людей на його смерть спонукала написати цей невеличкий допис, бо в цьому можна знайти цінні біблійні уроки. Про що далі і піде мова.

Передусім у зв’язку з цією подією пригадуються Христові слова: «Бо яка користь людині, коли вона придбає ввесь світ, а душу свою занапастить? Або що дасть людина взамін за душу свою?» (Мк. 8:36,37). І навіть, якщо ти сам Президент, для Бога це немає якогось важливого значення. Про це добре знав цар Давид, який свого часу написав: «Жертва Богові – це дух упокорений, серцем скорботним і смиренним Ти не погордуєш» (Пс. 50:19). Дійсно, що важливе Богові, так це наше покаяння і справи нелицемірної любові, які ми чинимо своїм ближнім.

Не знаємо стосовно добрих справ пана Раїсі (втім, як і його покаяння), але коли переважна більшість людей щиро радіє його смерті… Це дійсно багато про що свідчить, і явно не на користь небіжчика. Навіть такого високопоставленого: «Бо всім нам належить стати перед судом Христовим, щоб кожному одержати згідно з тим‚ що він робив, живучи в тілі, добре або лихе» (2Кор. 5:10). А враховуючи те, що коїть Іран, зокрема під керівництвом вже колишнього Президента, і за що він несе персональну відповідальність… то Раїсі точно не позаздриш. Але то, як мовиться, його життєвий вибір і, відповідно, його особисті труднощі.

І як тут не пригадати іншого президента схожої за назвою країни, адже, як би він берігся, і щоб він там стосовно себе не вважав, він теж смертна людина і число його днів нестримно спливає… Як і моменту, коли йому доведеться давати звіт Богу, «що він робив, живучи в тілі, добре або лихе». І здається, що тішитися смерті того мерзотника буде куди більше людей.

Редакція сайту

Сумні хроніки