15 Неділя після П’ятидесятниці

В п’ятнадцяту неділю після П’ятидесятниці Православна Церква згадує Христову відповідь на запитання “Яка заповідь найбільша в законі?”

На божественній літургії цього дня читається наступний євангельський уривок: “І один з них, законник, спокушаючи Його, запитав, кажучи: Учителю, яка заповідь найбільша в законі? Ісус сказав йому: полюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією думкою твоєю. Це є перша і найбільша заповідь. Друга ж подібна до неї: люби ближнього твого, як самого себе. На цих двох заповідях утверджується весь Закон і Пророки.

Коли зібралися фарисеї, Ісус спитав їх: що ви думаєте про Христа, чий Він Син? Кажуть Йому: Давидів. Говорить їм: то як же Давид, у Дусі Божому, зве Його Господом, кажучи: сказав Господь Господеві моєму: сиди праворуч Мене, доки покладу ворогів Твоїх підніжжям ніг Твоїх. Отже, якщо Давид зве Його Господом, то як же Він син йому? І ніхто не зміг відповісти Йому ні слова; і з того дня ніхто вже не смів запитувати Його” (Євангеліє від Матфея 22:35-46 – текст надається згідно українського синодального перекладу Біблії)

Роздуми стосовно євангельського читання:

2017


2018


2019


2020