Неділя перед Богоявленням

У неділю між 14 і 18 січня, Православна церква згадує проповідь Іоанна Хрестителя та його хрещення на покаяння для відпущення гріхів.

На божественній літургії цього дня читається наступний євангельський уривок: “Початок Євангелія Ісуса Христа, Сина Божого. Як написано у пророків: ось Я посилаю ангела Мого перед лицем Твоїм, який приготує путь Твою перед Тобою. Глас вопіющого в пустелі: приготуйте путь Господеві, прямими зробіть стезі Йому.

Явився Іоан, який хрестив у пустелі і проповідував хрещення на покаяння для відпущення гріхів. І виходили до нього з усієї країни Юдейської і єрусалимляни; і всі хрестилися в річці Йордані від нього, сповідаючи гріхи свої. Іоан же носив одяг з верблюжого волоса і пояс шкіряний на стегнах своїх і їв акриди та дикий мед. І проповідував, кажучи: гряде Сильніший за мене слідом за мною, Якому я недостойний, нахилившись, розв’язати ремінь взуття Його. Я хрестив вас водою, а Він хреститиме вас Духом Святим” (Євангеліє від Марка 1:1-8 – текст надається згідно українського синодального перекладу Біблії).

Роздуми стосовно євангельського читання

Замість післямови:


2019


2021


2022