8 Неділя після П’ятидесятниці

У восьму неділю після П’ятидесятниці Православна Церква згадує чудове насичення Христом 5000 людей п’ятьма хлібами та двома рибками.

На божественній літургії цього дня читається наступний євангельський уривок: “І, вийшовши, Ісус побачив багато людей, змилосердився над ними і зцілив недужих їхніх. Як настав вечір, приступили до Нього ученики Його і кажуть: місце тут пустинне і час уже пізній; відпусти людей, нехай підуть у селища і куплять собі що їсти. Ісус же сказав їм: не треба їм іти, дайте ви їм їсти. Вони ж кажуть Йому: у нас тут тільки п’ять хлібів і дві рибини. Він сказав: принесіть їх Мені сюди. І звелів народові возлягти на траву і, взявши п’ять хлібів і дві рибини, підняв очі на небо, благословив і, переломивши, дав ученикам хліби, а ученики – народові. І їли всі і наситились; і набрали залишків дванадцять повних кошиків; а тих, що їли, було близько п’яти тисяч чоловіків, крім жінок та дітей.

І зараз же звелів Ісус ученикам Своїм сісти в човен і пливти раніше за Нього на той бік, поки Він відпустить людей” (Євангеліє від Матфея 14:14-22 – текст надається згідно українського синодального перекладу Біблії)

Роздуми стосовно євангельського читання:

2017


2018


2019


2020


2021


2022